Συγχαρητήρια για τις αθλητικές διακρίσεις μαθητών μας

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου συγχαίρει:

• την ομάδα βόλλευ μαθητριών μας, που συμμετείχαν στους Παγκρήτιους σχολικούς αγώνες και κατέκτησαν την 2η θέση
  • στους παρακάτω μαθητές που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στους σχολικούς αγώνες Στίβου Ηρακλείου και προκρίθηκαν για να συνεχίσουν στους Παγκρήτιους σχολικούς αγώνες
    • Παττακός Λεωνίδας, 1ος στο Τριπλούν
    • Καλογεράκης Γεράσιμος, 1ος στο Ακόντιο
    • Μαυραντωνάκη Ευαγγελία, 2η στα 100μ
    • Κανδηλιεράκης Γιάννης-Φανούρης, 2ος στα 100μ
    • Σαΐπι Ιόλα, 1η στα 200μ
    • Ποταμιανάκης Γιάννης, 1ος στα 400μ
    • Δολαψάκη Κωνσταντίνα-Ελένη, 1η στα 800μ
    • Επίσης συμμετείχαν οι Ζαχαράκης Γιάννης και Μαυροματίδης Θωμάς.

Προκήρυξη για τις Σχολές Ελληνικής Αστυνομίας

Αναρτήθηκε στον ιστότοπο της Ελληνικής Αστυνομίας η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή αστυνομικών στη Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων Γενικού Λυκείου του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Συνιστούμε στους υποψηφίους ιδιαίτερη προσοχή στις προθεσμίες και τις προϋποθέσεις που τίθενται.
Για να μελετήσετε την προκήρυξη …επιλέξτε ΕΔΩ.

Παραλαβή Πιστοποιητικών ΚΠγ Νοεμβρίου 2016

Η Δ.Δ.Ε. Ηρακλείου ενημερώνει τους επιτυχόντες των Εξετάσεων του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Νοεμβρίου 2016 ότι τα Πιστοποιητικά τους βρίσκονται στην Υπηρεσία της, οδός Μονοφατσίου αριθ. 8 , 4ος όροφος, Γραφείο 1, απ’ όπου και μπορούν να τα παραλάβουν αυτοπροσώπως ή μέσω των νομίμων κηδεμόνων τους ή με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπό τους (με υπεύθυνη δήλωση, θεωρημένη με «το γνήσιο της υπογραφής», ως ο νόμος ορίζει) προσκομίζοντας το δελτίο εξεταζόμενου ή την αστυνομική τους ταυτότητα.