Όλα τα άρθρα του/της 8lykirak

Ξεκινούν οι αιτήσεις συμμετοχής για το Πρόγραμμα Διαδικτυακής Τηλεκπαίδευσης και Διά Βίου Μάθησης «Θεαίτητος»

Κατά το διάστημα 23 Οκτωβρίου – 6 Νοεμβρίου 2017 θα γίνονται δεκτές νέες αιτήσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα «Θεαίτητος», ένα πρόγραμμα εξ αποστάσεως ηλεκτρονικής μη τυπικής εκπαίδευσης, κατάρτισης και εξειδίκευση ενηλίκων, του Κέντρου Διά Βίου Μάθησης του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου.

Βράβευση μαθητών από την ‘Ενωση Ελλήνων Φυσικών

Την Κυριακή 1/10/2017 πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο του 2ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών από την Κρήτη που διακρίθηκαν στον 27ο  Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου και στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2017. Στην εκδήλωση αυτή τιμήθηκαν και οι μαθητές του σχολείου μας: 1. Λαμπρίδης Χριστόφορος (Βραβείο) και 2. Μαντάς Χαράλαμπος (Έπαινος). Τους συγχαίρουμε και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο. Για να δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση πατήστε εδώ.

Ακύρωση της πολυήμερης μετακίνησης των μαθητών/τριών της θεατρικής ομάδας του 8 ου ΓΕΛ Ηρακλείου στο Δίον Πιερίας.

Ανακοινώνεται ότι το 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου ακυρώνει την πολυήμερη μετακίνηση των  μαθητών/τριών της θεατρικής ομάδας του σχολείου. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ…