10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Σήμερα, 29 Σεπτεμβρίου 2023, γιορτάστηκε στο σχολείο μας, όπως σε όλα τα σχολεία της Ελλάδας, η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023 στο πλαίσιο εναρμόνισής της με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Οι μαθητές και μαθήτριές μας συναγωνίστηκαν στα αθλήματα: μπάσκετ, βόλεϊ, πινγκ-πονγκ και σκάκι, σε ομάδες που είχαν σχηματιστεί από τις προηγούμενες ημέρες. Οι μαθητές και μαθήτριες που δήλωσαν ότι προτιμούν να συμμετάσχουν στον «δρόμο υγείας και ευεξίας», συνοδεύτηκαν από εκπαιδευτικούς του σχολείου σε δρόμο 3.000 μ. (με την επιστροφή) με προορισμό την Κνωσό. Τις δραστηριότητες επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ.κ. Καλογεράκης Μιχαήλ και Νάνος Αθανάσιος. Δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση .