Πρόκριση μαθητών του σχολείου μας στον Περιφερειακό Γύρο Κρήτης της Σχολικής Οικονομικής Ολυμπιάδας 2023-2024

Συγχαίρουμε τους παρακάτω μαθητές και την μαθήτρια του σχολείου μας που προκρίθηκαν στον Περιφερειακό Γύρο Κρήτης της Σχολικής Οικονομικής Ολυμπιάδας 2023-2024: Βασιλάκη Βίκτωρα, Ελευθερόγλου Δημήτριο, Κοτζαμπασάκη Γεωργία, Λεβεντάκη Αριστείδη, καθώς και την εκπαιδευτικό Οικονομίας του σχολείου μας κα Στάθογλου Μαρία. Ευχόμαστε στη μαθήτρια και στους μαθητές μας πάντα επιτυχίες και πρόοδο στη ζωή τους. Η Οικονομική Ολυμπιάδα διοργανώνεται από το ΚΕΦΙΜ – Μάρκος Δραγούμης σε συνεργασία με το Τσέχικο Ινστιτούτο Οικονομικής Εκπαίδευσης (INEV), υπεύθυνο φορέα του διεθνούς σκέλους του διαγωνισμού. Ο διαγωνισμός έχει την υποστήριξη της Τράπεζας της Ελλάδας, ενώ στην Επιστημονική Επιτροπή της Οικονομικής Ολυμπιάδας μετέχουν διαπρεπείς οικονομολόγοι.