Αρχείο ημέρας 17 Φεβρουαρίου 2023

Karteros-Run

Το Ηράκλειο και ο Καρτερός, ετοιμάζονται να υποδεχθούν στις 4 και 5 Μαρτίου
, για πρώτη φορά, τους φιλανθρωπικούς αγώνες δρόμου με την επωνυμία
Karteros-Run
Το διήμερο δρομικό φεστιβάλ περιλαμβάνει τα αγωνίσματα των 10 και 5χλ, του 1χλ
για παιδιά καθώς επίσης και αγώνα ορεινού δρόμου 21.1χλ στο φαράγγι του
Καρτερού.
Μπορούμε να ζήσουμε από κοντά την εμπειρία συμμετέχοντας ως εθελοντές!!!
Συμπληρώνουμε την φόρμα https://heraklion23.gr/volunteers και γινόμαστε
μέλη της εθελοντικής ομάδας του Karteros Run και παράλληλα στηρίζουμε τις
εθελοντικές δομές της πόλης μας.

5ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Τρισδιάστατης Σχεδίασης

Σας γνωστοποιούμε ότι η ερευνητική ομάδα ST3dM του τμήματος Φυσικής
του Α.Π.Θ. μετά από έγκριση του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων προκηρύσσει μαθητικό διαγωνισμό τρισδιάστατης σχεδίασης και εκτύπωσης με τίτλο
ST3dM23. Απευθύνεται σε ομάδες μαθητών όλων των βαθμίδων. Δήλωση Συμμετοχής: έως 28 Φεβρουαρίου

Πατήστε εδώ για να δείτε την Προκήρυξη

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης μαθητών του 8ου ΓΕΛ  Ηρακλείου στο Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ)

Ο Διευθυντής του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την Υ.Α 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456 Β) του Υ.ΠΑΙ.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (44) σαράντα τεσσάρων μαθητών/τριών  και (3) τριών συνοδών καθηγητών/τριών  από το χώρο του σχολείου στο Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ).

Χρόνος πραγματοποίησης:  Πέμπτη 09  Μαρτίου 2023

Πρόγραμμα διδακτικής επίσκεψης:  Αναχώρηση  από το σχολείο στις 08:30 και επιστροφή στο σχολείο στις 14:00.

Η προσφορά θα πρέπει να εξασφαλίζει τα παρακάτω: Τουριστικό λεωφορείο ελεγμένο από το ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, καθώς και να πληροί όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για τη μετακίνηση μαθητών.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν μέχρι τη Δευτέρα 20/02/2023 και ώρα 11:00 π.μ.  στο γραφείο του Διευθυντή του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου. Στην προσφερόμενη τιμή να συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ. Προϋπόθεση η έκδοση απόδειξης και όχι τιμολογίου στο όνομα του σχολείου και η απόδοσή της στον υπεύθυνο καθηγητή στο πέρας της επίσκεψης. Το άνοιγμα των προσφορών από την επιτροπή θα γίνει  την ίδια ημέρα στις 11.30 π.μ.

Πατήστε εδώ για να δείτε την προκήρυξη.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης μαθητών του 8ου ΓΕΛ  Ηρακλείου στο Μουσείο Κοτσανά και το INFO POINT του Δήμου Ηρακλείου.

Ο Διευθυντής του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την Υ.Α 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456 Β) του Υ.ΠΑΙ.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (45) σαράντα πέντε μαθητών/τριών  και (3) τριών συνοδών καθηγητών/τριών  από το χώρο του σχολείου στο Μουσείο Κοτσανά και το INFO POINT του Δήμου Ηρακλείου.

Χρόνος πραγματοποίησης:  Παρασκευή 10  Μαρτίου 2023

Πατήστε εδώ για να δείτε την προκήρυξη.