Αρχείο ημέρας 13 Φεβρουαρίου 2023

5ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ST3dM

Σας γνωστοποιούμε ότι η ερευνητική ομάδα ST3dM του Εργαστηρίου Διδακτικής της Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας (ΕΔΙΦΕΤ) του Τμήματος Φυσικής της Σχολής Θετικών Επιστημών του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης προκηρύσσουν τον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Τρισδιάστατης Σχεδίασης και Εκτύπωσης για μαθητές Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων.

Πατήστε εδώ για να δείτε την Προκήρυξη.

Θερμά συγχαρητήρια 🥇🥈🎯🏊‍♀️👏💐

Η μαθήτρια της Γ` τάξης του σχολείου μας, Κανόγκα Καλλιόπη πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της στο Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος Εφήβων- Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων που έγινε στο ΟΑΚΑ από τις 3 έως 5 Φεβρουαρίου 2023. Αγωνίστηκε 7 φορές σε 3 ατομικά αγωνίσματα και 4 σκυτάλες και ανέβηκε στο βάθρο των νικητών κατακτώντας 4 Χρυσά και 3 Ασημένια μετάλλια

Συγχαρητήρια από καρδιάς Κάλλια! Πολλές ευχές για την ευόδωση όλων σου των στόχων.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου.