Αρχείο ημέρας 15 Ιουνίου 2016

Διαγωνισμός Βιομηχανικής Πληροφορικής

Το ΚΤΕ (Κέντρο Τεχνολογικής Έρευνας) Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης
προσκαλεί και προκαλεί να πάρετε μέρος
στον διαγωνισμό ακόλουθου γραμμής
που θα γίνει το
Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016 το πλαίσιο των δράσεων του
7ου Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής

Για περισσότερες πληροφορίες… ΚΑΝΤΕ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΔΩ.

Διαγωνισμός Ποίησης για την επέτειο του Αρκαδίου

Στο πλαίσιο των εορτασμών για τα 150 χρόνια της εθελοθυσίας του Αρκαδίου η Οργανωτική Επιτροπή προκηρύσσει, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, διαγωνισμό ποίησης υψηλού επιπέδου με θέμα: “το σύγχρονο νόημα των γεγονότων στο Αρκάδι”.
Οι ενδιαφερόμενοι προσκαλούνται να αποστείλουν τα ποιήματά τους μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2016.

Για περισσότερες πληροφορίες… ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

Διαγωνισμός για την ιστορία του Πόντου

Σας ενημερώνουμε ότι η Συντονιστική Επιτροπή Νεολαίας της Παμποντιακής Ομοσπονδίας Ελλάδος και το Ερευνητικό Κέντρο του Σωματείου «Άγιος Γεώργιος» διοργανώνουν τον 6Ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα την ιστορική πορεία των Ελλήνων του Πόντου.
Στόχος του διαγωνισμού είναι η ανάδειξη της ιστορίας των Ελλήνων του Πόντου και η ευαισθητοποίηση των νέων, ώστε μέσα από την αναζήτηση και την έρευνα να οδηγηθούν στην εθνική αυτογνωσία.
Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Α/θμιας (δημιουργία καλλιτεχνικής εργασίας) και Β/θμιας Εκπ/σης (παραγωγή γραπτού λόγου).

Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές ως τις 31 Ιουλίου 2016

Για περισσότερες πληροφορίες…ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.