Αρχείο μηνός Μάιος 2016

Εξέταση Ειδικού μαθήματος Αγγλικών στο Ηράκλειο

Ανακοινώθηκαν τα Εξεταστικά Κέντρα (Ε.Κ.) πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2016 του Νομού Ηρακλείου Κρήτης, στα οποία θα γίνει η εξέταση του ειδικού μαθήματος των Αγγλικών το Σάββατο 18 Ιουνίου 2016 στις 10:00 π.μ. και κατανέμονται σ? αυτά οι υποψήφιοι όπως καταγράφεται στο σχετικό έγγραφο…click here

Υποτροφίες για το IC Summer School

Ανακοινώνεται ότι και φέτος στο πλαίσιο του αγγλόφωνου καλοκαιρινού σχολείου IC Summer School προσφέρονται έξι (6) συνολικά υποτροφίες σε μαθήτριες /μαθητές Γυμνασίων / Λυκείων των Δημοσίων Σχολείων της χώρας.
Οι ηλεκτρονικές αιτήσεις των υποψηφίων θα γίνονται δεκτές κατά το διάστημα: Ιουνίου 2016 – 7 Ιουνίου 2016.
Για περισσότερες πληροφορίες…ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

Πρόγραμμα & δικαιολογητικά πρακτικών δοκιμασιών ΤΕΦΑΑ, υποψηφίων Κρήτης

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα πρακτικών δοκιμασιών και η διαδικασία υποβολής των δικαιολογητικών για τα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) υποψηφίων πανελλαδικών εξετάσεων από την Κρήτη.
Ο χρόνος Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικής Δοκιμασίας των υποψηφίων ορίζεται από Τετάρτη 15 Ιουνίου 2016 μέχρι και την Τετάρτη 29 Ιουνίου 2016.

Οι εξετάσεις θα γίνουν στο Εθνικό Στάδιο Ελευθερίας (για τα αγωνίσματα του Στίβου) και στο Κολυμβητήριο του Εθνικού Αθλητικού Κέντρου Ηρακλείου (Ε.Α.Κ.Η.), περιοχή Λίντο, για το αγώνισμα της Κολύμβησης.

Για περισσότερες πληροφορίες… click here

Κάλυψη εξόδων υποψηφίων πανελλαδικών εξετάσεων.

Δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 1353 Β΄ /13/5/2016 η υπουργική απόφαση για την κάλυψη εξόδων μετακίνησης, διαμονής και διατροφής των  υποψηφίων που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις και αποφοιτούν φέτος (σχολικό έτος 2015-2016) και εξετάζονται πανελλαδικά σε άλλη σχολική μονάδα από αυτή, στην οποία υπέβαλαν αίτηση-δήλωση.

Για περισσότερες πληροφορίες… ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.