Αρχείο ημέρας 21 Οκτωβρίου 2021

Διεθνής Εκπαιδευτικός Διαγωνισμός Πληροφοριακού Γραφήματος

Σας ενημερώνουμε για τη διεξαγωγή του Διεθνούς Εκπαιδευτικού Διαγωνισμού Πληροφοριακού Γραφήματος (infographics) «Ο Ήλιος
με μια ματιά» απευθύνεται σε μαθητές/τριες Γ΄ Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου (14-16 ετών) για το σχολικό έτος 2021-2022.

Ο διαγωνισμός διοργανώνεται από την κοινοπραξία του Ευρωπαϊκού Ηλιακού Τηλεσκοπίου (European Solar Telescope – EST) και τους εκπροσώπους της στο Ινστιτούτο Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών & Τηλεπισκόπησης (Ι.Α.Α.Δ.Ε.Τ.) του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών και σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών (ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.).

2021.

Πατήστε εδώ για να δείτε τα σχετικά έγγραφα.