Αρχείο ημέρας 22 Νοεμβρίου 2019

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Σας ενημερώνουμε ότι και φέτος ξεκίνησε το πρόγραμμα ενημέρωσης στο μαθητικό πληθυσμό σε συνεργασία και με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας  Έρευνας και Θρησκευμάτων, του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής   (Ι.Ε.Π)  για τη σχολική χρονιά 2019 – 2020.

Πατήστε εδώ για δείτε το σχετικό έγγραφο

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη

Ο Διευθυντής του 8ου Γ. Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την Υ.Α  33120/ΓΔ4/28-02-2017(ΦΕΚ 681/Β/06-03-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (23) είκοσι τριών   μαθητών/τριών  και (2) δύο  συνοδών καθηγητών/τριών  από το χώρο του σχολείου στην Ιατρική σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Χρόνος πραγματοποίησης:   Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2019.

Πρόγραμμα διδακτικής επίσκεψης:  Αναχώρηση  από το σχολείο στις 08:30 πμ. και επιστροφή στο σχολείο στις 14:00.

Πατήστε εδώ για να δείτε την προκήρυξη

3ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας

Σας ενημερώνουμε ότι η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας «Πάνος Μυλωνάς» διοργανώνουν τον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ψηφιακής Δημιουργίας «Οδική Ασφάλεια: Κοινή Ευθύνη» για τους/τις μαθητές/μαθήτριες των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας.

Πατήστε εδώ για να δείτε την εγκύκλιο.