Αρχείο ημέρας 10 Δεκεμβρίου 2018

Ανάθεση της πολυήμερης εκδρομής της Γ΄ Λυκείου

Σύμφωνα με την ΥΑ 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/τΒ/6-3-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ, ανακοινώνεται ότι το 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή,  ανέθεσε τη διοργάνωση της πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Λυκείου του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου σε Ξάνθη – Θεσσαλονίκη, από  02/02/2019 έως   08/02/2019, στο ταξιδιωτικό γραφείο CONNECTION TRAVEL και ειδικότερα για την προσφορά μετάβασης αεροπορικώς με πρωινή πτήση της ELLINAIR από Ηράκλειο, μετακινήσεις με λεωφορεία και  επιστροφή αεροπορικώς με απογευματινή πτήση της ELLINAIR από Θεσσαλονίκη και διαμονή στο ELENA HOTEL  (Ξάνθη) και CAPSIS HOTEL (Θεσσαλονίκη), κρίνοντας την προσφορά αυτή ως :

• απόλυτα σύμφωνη με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος
  • την πλέον συμφέρουσα οικονομικά.

Συνολικά κατατέθηκαν στη διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από πέντε (5) ταξιδιωτικά γραφεία.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. CONNECTION TRAVEL, 2.MAKRIS TRAVEL, 3.LE GRAND, 4.VAI TRAVEL, και 5. LANDMARKS TRAVEL , οι οποίες δημοσιοποιούνται και στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 του άρθρου 13 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις λήγει την Πέμπτη 13/12/2018 και ώρα 14:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου.

Πατήστε εδώ για να δείτε την ανάθεση και τις προσφορές.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΑμεΑ

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Αναπηρίας που θεσπίστηκε από τον ΟΗΕ το 1992 και τηρείται κάθε χρόνο σε όλο τον πλανήτη στις 3 Δεκεμβρίου, το σχολείο μας συμμετείχε στη διασχολική εκδήλωση που υλοποιήθηκε από τους μαθητές του τμήματος Α6 του σχολείου μας και των μαθητών που φοιτούν στα Τμήματα Ένταξης του 13ου Γυμνασίου, με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό κ. Κουνέλη Μαριάννα.
Δείτε εδώ το δελτίο τύπου και φωτογραφίες από την εκδήλωση.