Αρχείο ημέρας 4 Δεκεμβρίου 2018

Αποτελέσματα διαγωνισμού EUROSCOLA 2019

Η διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων συγχαίρει

1. Την Αντωναράκη Μαρίνα Μαρία του Γεωργίου ( 1η)
  2. Τον Σηφάκη Ιωάννη του Ευαγγέλου (4ος)
  3. Την Αγγελάκη Άννα του Εμμανουήλ (12η)

που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό EUROSCOLA 2019  αλλά και όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας  που συμμετείχαν στον διαγωνισμό.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πολυήμερη της Γ΄ Λυκείου – Ανακοινοποίηση

Ο Διευθυντής του 8ου Γ. Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την Υ.Α 33120/ΓΔ4/28-02-2017(ΦΕΚ 681/Β/06-03-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα τουριστικά γραφεία για τη διοργάνωση της πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Λυκείου του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου σε Ξάνθη – Θεσσαλονίκη.

Η εκδρομή, πρόκειται να πραγματοποιηθεί από Σάββατο 02 Φεβρουαρίου 2019 (αναχώρηση) μέχρι Παρασκευή 08 Φεβρουαρίου 2019 (επιστροφή) ή Σάββατο 09 Φεβρουαρίου 2019 (αναχώρηση) μέχρι Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2019 (επιστροφή)

Προβλέπεται να συμμετάσχουν 120 περίπου μαθητές και έξι (6) συνοδοί καθηγητές.

Μετάβαση Ηράκλειο – Θεσσαλονίκη – Ξάνθη – Θεσσαλονίκη και επιστροφή στο Ηράκλειο:

α) μετάβαση αεροπορικώς από το Ηράκλειο στη Θεσσαλονίκη με απευθείας πρωινή  πτήση της Αegean ή της Ellinair με δυνατότητα μεταφοράς όλων των συμμετεχόντων μαθητών και των συνοδών καθηγητών στην ίδια πτήση.

β) επιστροφή αεροπορικώς από τη Θεσσαλονίκη στο Ηράκλειο με απευθείας απογευματινή  πτήση της Αegean ή της Ellinair με δυνατότητα μεταφοράς όλων των συμμετεχόντων μαθητών και των συνοδών καθηγητών στην ίδια πτήση.

Πατήστε εδώ για να δείτε την πρόσκληση.

Πατήστε εδώ για να δείτε την ανακοινοποίηση στο ορθό ως προς τον αριθμό των διανυκτερεύσεων στη Θεσσαλονίκη