Αρχείο μηνός Ιανουάριος 2019

Ανάθεση Διδακτικής επίσκεψης στο ΤΑΛΩΣ

Σύμφωνα με την ΥΑ 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/τΒ/6-3-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ, ανακοινώνεται ότι το 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από το Διευθυντή και το σύλλογο Διδασκόντων, ανέθεσε τη διοργάνωση της μετακίνησης με λεωφορείο (54) πενήντα τεσσάρων μαθητών/τριών και (4) τεσσάρων συνοδών καθηγητών από το χώρο του σχολείου στο ODEON TALOS PLAZA και επιστροφή στο σχολείο στο πλαίσιο διδακτικής επίσκεψης, την Τρίτη 12/02/2019 στο ταξιδιωτικό γραφείο  Terra Santa Travel  λόγω του ότι ήταν η οικονομικά συμφερότερη.

Συνολικά κατατέθηκαν στη διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από τρία (3)  ταξιδιωτικά γραφεία.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. Terra Santa Travel (80 ΕΥΡΩ)
  2. 365tours (120 ΕΥΡΩ)
  3. C.TR.S. (90  ΕΥΡΩ)

Όλες οι προσφορές κρίθηκαν ως σύμφωνες με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος, εκτός από την επιλογή για επιστροφή στο σχολείο μέχρι τις 13:15 του C.TR.S., και δημοσιοποιούνται στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 του άρθρου 13 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις λήγει τη Πέμπτη 31/01/2019 και ώρα 11:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη

Ο Διευθυντής του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την Υ.Α  33120/ΓΔ4/28-02-2017(ΦΕΚ 681/Β/06-03-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (54) πενήντα τεσσάρων μαθητών/τριών των τμημάτων Α4 και Α5 και (4) τεσσάρων συνοδών καθηγητών από το χώρο του σχολείου στο ODEON TALOS PLAZA για να παρακολουθήσουν την κινηματογραφική ταινία «Στην πύλη της αιωνιότητας» στο πλαίσιο του μαθήματος της Αγγλικής Γλώσσας.

Χρόνος πραγματοποίησης:   Τρίτη 12 Φεβρουαρίου 2019.

Πρόγραμμα διδακτικής επίσκεψης:  Αναχώρηση  από το σχολείο στις 10:00 και επιστροφή στο σχολείο στις 14:00.

Ανάθεση Διδακτικής επίσκεψης

Σύμφωνα με την ΥΑ 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/τΒ/6-3-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ, ανακοινώνεται ότι το 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από το Διευθυντή και το σύλλογο Διδασκόντων, ανέθεσε τη διοργάνωση της μετακίνησης με λεωφορεία (26) εικοσιέξι μαθητών/τριών και (3) τριών συνοδών καθηγητών από το χώρο του σχολείου στο τμήμα Χημείας του Π.Κ. στις Βούτες Ηρακλείου και επιστροφή στο σχολείο στο πλαίσιο διδακτικής επίσκεψης, την Παρασκευή 01/02/2019 στο ταξιδιωτικό γραφείο Orange Travel  λόγω του ότι ήταν η οικονομικά συμφερότερη.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. Terra Santa Travel (80 ΕΥΡΩ)
  2. Orange Travel (78 ΕΥΡΩ)
  3. C.TR.S. (80 ΕΥΡΩ)

Όλες οι προσφορές κρίθηκαν ως σύμφωνες με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης   ενδιαφέροντος, εκτός από την επιλογή για επιστροφή στο σχολείο μέχρι τις 13:15 του C.TR.S., και δημοσιοποιούνται στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 του άρθρου 13 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις λήγει τη Τετάρτη 23/01/2019 και ώρα 13:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου.

Εκδήλωση – συζήτηση περί του θέματος της Ενδοοικογενειακής Βίας

Η Ιερά Αρχιεπισκοπή Κρήτης στο πλαίσιο υλοποίησης δράσεων ευαισθητοποίησης, περί του κοινωνικού προβλήματος της Ενδοοικογενειακής Βίας και Κακοποίησης Παιδιών και Γυναικών, σας προσκαλεί στην γ’ κατά σειρά εκδήλωση με θέμα «Σημεία Ενδοοικογενειακής Βίας και Κακοποιητικές Πρακτικές – Διαχείριση – Προστασία – Αντιμετώπιση» η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 23 Ιανουαρίου και ώρα 18:30, στο χώρο των 20ου και 56ου Δημοτικών Σχολείων Ηρακλείου.

Πατήστε εδώ για να δείτε την ανακοίνωση.