Αρχείο ημέρας 5 Μαΐου 2022

Συγχαρητήρια στον Αντώνη και τον Κωνσταντίνο Καράντζη

Πρωταθλητές στους αγώνες κολύμβησης και μαχητές στη ζωή

Για άλλη μια φορά ο μαθητής της Γ` τάξης του σχολείου μας Κωνσταντίνος Καράντζης καθώς και ο αδελφός του Αντώνης, απόφοιτος του σχολείου μας και αυτός, μας  έδωσαν ιδιαίτερη χαρά και μας έκαναν περήφανους με τις τελευταίες τους διακρίσεις.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κολύμβησης ΑμεΑ, που έγινε στις 15 και 16 Απριλίου 2022 στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ στην Αθήνα, ο Αντώνης και ο Κωνσταντίνος Καράντζης κατέκτησαν σε ατομικό και  ομαδικό επίπεδο πολλές  διακρίσεις και  μετάλλια κερδίζοντας  δικαίως το θαυμασμό όλων μας.

Πιο συγκεκριμένα:

Ο Αντώνης αγωνίστηκε:

• Στην κατηγορία S3 Ανδρών και κατέκτησε:
  • Την 1η θέση και το Χρυσό Μετάλλιο στα 50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 1.14’’.29
  • Την 2η θέση και το Ασημένιο Μετάλλιο στα 50Μ Ελεύθερο με χρόνο 1.15’’.91
  • Στην σκυτάλη 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ και κατέκτησε με τους συναθλητές του τη 2η θέση και το Ασημένιο Μετάλλιο με χρόνο 6.57.14

Ο Κωνσταντίνος αγωνίστηκε:

• Στην κατηγορία S3 Υ(15-17) Εφήβων και κατέκτησε:
  • Την 1η θέση και το Χρυσό Μετάλλιο στα 50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ με χρόνο 1.24’’.65
  • Την 1η θέση και το Χρυσό Μετάλλιο στα 50Μ ΥΠΤΙΟ με χρόνο 1.19’’.97
  • Στην σκυτάλη 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ και κατέκτησε με τους συναθλητές του τη 2η θέση και το Ασημένιο Μετάλλιο με χρόνο 7.53’’.03

Ο Κωνσταντίνος Καράντζης έπιασε το όριο για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων και νεανίδων που θα γίνει στην Φινλανδία από 27/6/2022 έως 4/7/2022 και του ευχόμαστε καλή δύναμη και επιτυχία.

Ο Αντώνης,  φοιτητής στο 2ο έτος της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης πλέον, φοίτησε στο σχολείο μας από το 2017 μέχρι το 2020 ξεχωρίζοντας  με το ήθος  και τη συμπεριφορά του. Στο ίδιο μήκος κύματος και ο Κωνσταντίνος που φοιτά στο σχολείο μας από το 2019. Φέτος είναι μαθητής στην Γ’ Λυκείου, προετοιμάζεται για τις Πανελλαδικές εξετάσεις στις  οποίες  και  του ευχόμαστε εκ νέου να διαπρέψει.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρουν τον Κωνσταντίνο και τον Αντώνη Καράντζη και τους εύχονται να πετύχουν κάθε στόχο τους και να πραγματοποιήσουν κάθε τους όνειρο, συνεχίζοντας να δίνουν μαθήματα ζωής και αξιοπρέπειας σε όλους μας.