Αρχείο ημέρας 12 Ιανουαρίου 2017

Ανάθεση σε ταξ. γραφείο για εκπ/κή επίσκεψη στη Γαλλία

Αναρτήθηκε στον ιστότοπο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου και στο Google Drive σχολείου οι οικονομικές προσφορές και η ανάθεση σε ταξιδιωτικό πρακτορείο για την πραγματοποίηση πολυήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στην πόλη Νάντη (Nantes) της Γαλλίας  στο πλαίσιο Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας: «Βιωματική Διερεύνηση Επαγγελματικής Σταδιοδρομίας Ι και ΙΙ”

Αποτελέσματα μαθηματικού διαγωνισμού “ΘΑΛΗ”

Ανακοινώθηκαν από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία τα αποτελέσματα στον μαθηματικό διαγωνισμό “ΘΑΛΗ”. Από το σχολείο μας προκρίθηκε ο  μαθητής της Γ τάξης Οικονομάκης Μιχάλης.
Οι επιτυχόντες θα συμμετέχουν στον διαγωνισμό “‘ΕΥΚΛΕΙΔΗ” το Σάββατο 28 Ιανουαρίου στο 4ο Λύκειο Ηρακλείου. Ενδιάμεσα θα πραγματοποιηθούν τα σχετικά μαθήματα, τα Σάββατα 14 και 21 Ιανουαρίου, 9-11 στο Καπετανάκειο.