Αρχείο μηνός Δεκέμβριος 2016

Διαγωνισμός ΙΒΒΥ – Παιδικού βιβλίου 2017

Το Ελληνικό Τμήμα της Διεθνούς Οργάνωσης για την Νεότητα (ΙΒΒΥ) ? Κύκλος του Ελληνικού Παιδικού Βιβλίου προκηρύσσει τους Διαγωνισμούς 2017.

Για τους όρους και τις προϋποθέσεις πατήστε εδώ.

Αναθέσεις δύο επισκέψεων σε Ρέθυμνο, Χανιά

Αναρτήθηκαν στον ιστότοπο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου και στο Google Drive σχολείου οι οικονομικές προσφορές και οι αναθέσεις σε ταξιδιωτικά πρακτορεία για την πραγματοποίηση δύο εκπαιδευτικών επισκέψεων, για τις 13-1-2017 στα Χανιά και για τις 26-1-2017 στο Ρέθυμνο.

Συγχαρητήρια και ευχές

Η διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου μας, συγχαίρουν τις μαθήτριες και τους μαθητές μας για την προθυμία  που έδειξαν  και τον κόπο που κατέβαλαν, για να ευπρεπίσουν τις αίθουσες τους την τελευταία μέρα πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Τους ευχόμαστε ολόψυχα χρόνια πολλά , υγεία  και καλές επιτυχίες.

Euroscola 2017: αποτελέσματα

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του Διαγωνισμού EUROSCOLA 2017 για την επιλογή των μαθητών, οι οποίοι θα συμμετάσχουν στην  ημερίδα του Ευρωπαϊκού  Κοινοβουλίου την 17η Φεβρουαρίου 2017 στο Στρασβούργο.
Από το σχολείο μας προκρίθηκε ο μαθητής Τσακουντάκης Αντώνιος της Γ τάξης. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 248 μαθητές της Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου, εκ των οποίων οι 32 είναι μαθητές μας.