Αρχείο ημέρας 10 Νοεμβρίου 2016

Πρόσκληση για πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή Γ΄ τάξης

Ανακοινώνεται ότι έχει αναρτηθεί στον ιστότοπο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την διοργάνωση της πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Λυκείου του σχολείου μας.

Διαγωνισμός: Περιβάλλον με την οπτική του φύλου

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας της Γενικής Γραμματείας ισότητας των Φύλων. Σκοπός του διαγωνισμού είναι η ανάδειξη του φύλου ως αναλυτική κατηγορία στη σχέση με το περιβάλλον. Η διάσταση του φύλου στη μελέτη του περιβάλλοντος προωθεί ένα άλλο σχεσιακό υπόδειγμα το οποίο αμφισβητεί τα κυρίαρχα μοντέλα για τις ανθρώπινες σχέσεις.
Οι αιτήσεις συμμετοχής των διαγωνιζομένων υποβάλλονται αποκλειστικά με τη συμπλήρωση ειδικής ηλεκτρονικής φόρμας συμμετοχής, που διατίθεται μέσω της πλατφόρμας www.i-create.gr από 01/11/2016 έως και 26/03/2017.

Για περισσότερες πληροφορίες…επιλέξτε ΕΔΩ.