Συγχαρητήρια🥇🎯👏

Η μαθήτρια της Β΄ Λυκείου του σχολείου μας, Εργαζάκη Ειρήνη κατέλαβε:  – την πρώτη θέση ολόκληρου του τουρνουά (Γ“` Γυμνασίου + Λύκεια) στα σχολικά Ατομικά Πρωταθλήματα Σκακιού Ανατολικής Κρήτης που διεξήχθησαν στις 26-27 Μαρτίου 2022 και – την πρώτη θέση στα κορίτσια στα Λύκεια στο Παγκρήτιο Ατομικό  σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού που διεξήχθη στις 07-08 Μαΐου.

Οι διακρίσεις για την Εργαζάκη Ειρήνη δεν περιορίζονται μόνο στο σκάκι αφού η συγκεκριμένη μαθήτρια καθώς και η Τζανετή Δέσποινα μαθήτρια της Α τάξης του σχολείου μας, κλήθηκαν την Κυριακή 22 Μάϊου  2022, στην Προπόνηση κλιμακίου Εθνικών Ομάδων Νεανίδων, Κορασίδων και Παγκορασίδων Καλαθοσφαίρισης ενόψει των Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων U18 και U16 και του τουρνουά Φιλίας (U15) που θα πραγματοποιηθεί στο ΚΓ Αρχανών.

Συγχαρητήρια Ειρήνη και Δέσποινα! Θερμές ευχές για την ευόδωση όλων των στόχων σας!

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου