Μαθητικός Διαγωνισμός-Φεστιβάλ ταινιών μικρού μήκους του Καλλιτεχνικού Σχολείου Γέρακα

Σας γνωρίζουμε την έγκριση διεξαγωγής του Μαθητικού Διαγωνισμού-Φεστιβάλ ταινιών μικρού μήκους του Καλλιτεχνικού Σχολείου Γέρακα η οποία απευθύνεται σε μαθητές/τριες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και αφορά το σχολικό έτος 2021-2022.
Το θέμα του διαγωνισμού είναι η δημιουργία μιας πρωτότυπης ταινίας μικρού μήκους, με μέσα των ίδιων των μαθητών/τριών της οποίας ο σχεδιασμός και η υλοποίηση προτείνεται να γίνει εκτός σχολικού ωραρίου. Το θέμα το οποίο θα διαπραγματευθεί η ταινία είναι ελεύθερο. Ταινίες γίνονται δεκτές μόνο από δημιουργούς με την ιδιότητα του/της μαθητή/τριας Γυμνασίου ή Λυκείου, ηλικίας 12- 18 ετών.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να απευθύνονται στο Καλλιτεχνικό Σχολείο Γέρακα στο e-mail: kall.fest1@gmail.com καθώς και στις κ. Χαρά Δαβιλά, xaradavila@yahoo.gr
και κ. Ξένια Σκούρα, skourax@gmail.com

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο.