Έκθεση φωτογραφίας & τελετή βράβευσης

Το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου, το Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Κρήτης-Παν/μιο Κρήτης
προσκαλούν εκπαιδευτικούς και γονείς
στα εγκαίνια της Έκθεσης Ψηφιακής Φωτογραφίας σχολείων Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου
με θέμα: Φωτογραφίζοντας τη φύση,

καθώς και στην τελετή βράβευσης των μαθητών γυμνασίων και λυκείων Ν. Ηρακλείου που διακρίθηκαν στο ομώνυμο, εγκεκριμένο από το ΥΠΟΠΑΙΘ, διαγωνισμό το σχολ. έτος 2014-2015, την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 18:00, στο αμφιθέατρο του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Κρήτης (Σοφοκλή Βενιζέλου – δυτικά του λιμανιού).

Οι φωτογραφίες των μαθητών του σχολείου μας που διακρίθηκαν είναι:

•  «Τα δάκρυα του ρολογιού» ? Α? Βραβείο ? Σταυρακάκης Εμμανουήλ της Α τάξης
  •  «Το εγκλωβισμένο διαμάντι» ? Γ? Βραβείο ? Σταυρακάκης Εμμανουήλ της Α τάξης
  • «Νούφαρα «Γεννιούνται» » ? Ανάρτηση ? Εφραίμογλου Δάφνη της Α? τάξης
  • «Μωβ λουλούδι 1? ? Ανάρτηση ? Μπορμπουδάκη Ελένη της Α? τάξης
  • «Πασχαλίτσα 2? ? Ανάρτηση ? Μπορμπουδάκη Ελένη της Α? τάξης
  • «Η δύναμη της φύσης» -Ανάρτηση ? Σταυρακάκης Εμμανουήλ ? της Α? τάξης

Η Έκθεση Ψηφιακής Φωτογραφίας θα διαρκέσει από 30/09/2015 έως και 30/10/2015, στο Χώρο Περιοδικών Εκθέσεων του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας, σε ώρες λειτουργίας του Μουσείου, με ελεύθερη είσοδο για το κοινό.