Αρχείο ημέρας 23 Δεκεμβρίου 2022

Δελτίο τύπου

Σήμερα Παρασκευή 23/12/2022 υλοποιήθηκε στο 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό παζάρι με τη συμμετοχή όλων των μελών της σχολικής μας κοινότητας (εκπαιδευτικών, μαθητών/μαθητριών, γονέων) στο πλαίσιο της ευαισθητοποίησης και διαπαιδαγώγησης  σε θέματα συνεργασίας, κοινωνικής αλληλεγγύης και προσφοράς. Το χρηματικό ποσό των 650 Ευρώ  που συγκεντρώθηκε από το παζάρι μαζί με τα 150 Ευρώ που προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας δόθηκαν στο φιλανθρωπικό σωματείο «Η παρέα της Αγάπης» της Αιματολογικής-Ογκολογικής κλινικής παίδων και εφήβων του ΠΑΓΝΗ.

Επίσης, τις τελευταίες ημέρες το σχολείο μας συγκέντρωνε τρόφιμα που δόθηκαν σήμερα στο «Χαμόγελο του Παιδιού».

Η διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων ευχαριστεί θερμά όλους όσοι συμμετείχαν στις δράσεις του σχολείου μας και εύχεται καλές γιορτές με υγεία και αγάπη.