Αρχείο ημέρας 15 Δεκεμβρίου 2020

Hack the Map: Η Χάρτα του Ρήγα Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακών Έργων για τη Μεγάλη Χάρτα του Ρήγα Βελεστινλή

Σας ενημερώνουμε ότι ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός δημιουργίας ψηφιακών έργων με τίτλο: Hack the Map: Η Χάρτα του Ρήγα που διοργανώνουν το Ίδρυμα Ωνάση και η Ωνάσειος Βιβλιοθήκη σε συνεργασία με τα Γενικά Αρχεία του Κράτους, το Αρχείο Χαρτογραφικής Κληρονομιάς -Ιστορικό Αρχείο Μακεδονίας και το Τμήμα Γεωγραφίας του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου με αφορμή τον εορτασμό των 200 χρόνων από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης διεξάγεται σε δύο (2) φάσεις και στις παρακάτω ημερομηνίες:

15/01/2021: Έναρξη α’ φάσης διαγωνισμού υποβολής αιτήσεων/ψηφιακών
προτάσεων σχολικών ομάδων στην ηλεκτρονική διεύθυνση
education@onassis.org
01/02/2021: Λήξη α’ φάσης διαγωνισμού υποβολής αιτήσεων/ψηφιακών
προτάσεων στην ηλεκτρονική διεύθυνση education@onassis.org
15/02/2021 : Ανακοίνωση κατ’ ελάχιστον 12 επικρατέστερων έργων- εφόσον
υπάρξουν σχετικές υποψηφιότητες – Έναρξη β΄ φάσης διαγωνισμού υποβολής ψηφιακών έργων στην ηλεκτρονική διεύθυνση education@onassis.org
21/04/2021 – Λήξη β’ φάσης υποβολής ψηφιακών έργων στην ηλεκτρονική
διεύθυνση education@onassis.org
14/05/2021 – Ανακοίνωση βράβευσης 4 καλύτερων ψηφιακών έργων.

Πατήστε εδώ για να δείτε την Τελική Προκήρυξη του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού