Αρχείο μηνός Σεπτέμβριος 2018

ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ

Το Τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Κρήτης οργανώνει ημερίδα “Γνωριμίας με την Φυσική” το Σάββατο 13 Οκτώβρη. Στόχος της ημερίδας είναι να γνωρίσουν οι μαθητές Β και Γ Λυκείου το Τμήμα Φυσικής και τις ερευνητικές του δραστηριότητες.
            Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την επιστολή του Προέδρου του Τμήματος κ. Παπαδάκη και το πρόγραμμα της Ημερίδας.
           Κάθε σχολείο θα πρέπει μέχρι 10 Οκτώβρη να στείλει τα ονόματα των μαθητών στο Τμήμα Φυσικής (chair@physics.uoc.gr), ώστε το Τμήμα να γνωρίζει τον αριθμό συμμετεχόντων για λόγους οργανωτικούς.

Βραδιά Ερευνητή 2018 στην Κρήτη

«Βραδιά Ερευνητή 2018 στην Κρήτη»

Παρασκευή, 28 Σεπτεμβρίου 2018

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας

Ν. Πλαστήρα 100     Βασιλικά Βουτών

Ώρα έναρξης 17:00       Είσοδος ελεύθερη

Δείτε το Πρόγραμμα και το Δελτίο Τύπου της Βραδιάς !!!

Ενημέρωση υποψηφίων σχετικά με τις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2019

Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την με αριθμ. Φ.253/139496/Α5/2018 (ΦΕΚ 3729 Β΄) υπουργική απόφαση με την οποία τροποποιείται η με αριθμ. Φ.253/142542/Α5/2017 (ΦΕΚ 2995 Β’) υπουργική απόφαση που αφορά στην ένταξη των Σχολών, των Τμημάτων και των Εισαγωγικών Κατευθύνσεων στα Επιστημονικά Πεδία.

Ενημέρωση σχετικά με τις συσκευές-δείκτες Laser και το γιαπωνέζικο σίριαλ κινουμένων σχεδίων

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε τα έγγραφα της Εισαγγελίας Ανηλίκων της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών και τα συνημμένα σε αυτά έγγραφα της Εισαγγελίας του Αρείου Πάγου ώστε να συμβάλετε στην πρόληψη των περιγραφόμενων φαινομένων.