Αρχείο ημέρας 2 Σεπτεμβρίου 2016

Εισαγωγή αθλητών/τριών με διακρίσεις σε αγώνες

Για την εισαγωγή διακριθέντων αθλητών/τριών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, οφείλουν να υποβάλουν την αίτηση και τα λοιπά δικαιολογητικά ταχυδρομικώς, με συστημένη επιστολή, από την 1η έως τη 10η Σεπτεμβρίου, στη Διεύθυνση Εξετάσεων και Πιστοποιήσεων του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, για την Επιτροπή Επιλογής Αθλητών

Για περισσότερες πληροφορίες… ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΕΔΩ.

Επίδειξη γραπτών δοκιμίων Πανελλαδικών εξετάσεων 2016

Ανακοινώνεται ότι υπάρχει η δυνατότητα επίδειξης των γραπτών δοκιμίων των Πανελλαδικών εξετάσεων του 2016 και η υποβολή αιτήσεων από τους υποψήφιους που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του έτους 2016 και επιθυμούν να λάβουν γνώση των γραπτών τους δοκιμίων, θα πραγματοποιείται αποκλειστικά από 1 έως 30 Σεπτεμβρίου 2016.

Για περισσότερες πληροφορίες… ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΕΔΩ.

Τροποποιήσεις σχολών στα Επιστημονικά Πεδία

Εκδόθηκε το ΦΕΚ2744/31 Αυγούστου 2016, όπου γίνονται τροποποιήσεις (προσθήκες/διαγραφές) σχολών στα Επιστημονικά Πεδία  με βάση τα οποία θα κληθούν να συμμετέχουν οι υποψήφιοι στις Πανελλαδικές εξετάσεις το 2017.

Για να διαβάσετε το σχετικό έγγραφο… ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.