Ενημέρωση μαθητών/τριών της Γ’ Λυκείου για τη συμμετοχή τους σε πτήση με ελικοφόρα πτητικά μέσα της Πολεμικής Αεροπορίας

Σας ενημερώνουμε ότι η Πολεμική Αεροπορία στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τον προστάτη της Αρχάγγελο Μιχαήλ, προγραμματίζει, το Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2020, στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας, εκδήλωση που θα περιλαμβάνει πτήσεις μαθητών/τριών της Γ ́ Τάξης Λυκείου σχολικού έτους 2020-21.
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση, μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της ΠΑ (www.haf.gr) έως την Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2020 (23:59) και η επιλογή πραγματοποιηθεί κατόπιν κλήρωσης, η οποία θα διεξαχθεί την Παρασκευή 30 Οκτωβρίου 2020 στο Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας.

Η ανακοίνωση της εκδήλωσης έχει αναρτηθεί στη διαδικτυακή πύλη της ΠΑ στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή στην εν λόγω εκδήλωση θα πρέπει να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική φόρμα δήλωσης επιθυμίας συμμετοχής στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οι επιμέρους λεπτομέρειες της εκδήλωσης, καθώς και το ακριβές πρόγραμμα αυτής θα γνωστοποιηθούν με νεότερη ανακοίνωση.