Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης» 2019

Σας ενημερώνουμε ότι ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης» 2019 για τους μαθητές όλων των τάξεων  Λυκείων (Γενικών και Επαγγελματικών) όλης της χώρας, θα διεξαχθεί, μετά από τροποποίηση -λόγω covid 19- στις ημερομηνίες διεξαγωγής  13 Απριλίου 2019 (σε εξεταστικά κέντρα σε όλη τη  χώρα) για το Λύκειο θα διεξαχθεί την Παρασκευή 11/3/2022 ενδοσχολικά (στις τάξεις των μαθητών/τριών), τις ώρες 12.00- 14.00 για την Α’ και Β’ τάξη (σε μία φάση, όπως κάθε χρόνο) και 11.00-14.00 για τη Γ’ τάξη.
Η β’ φάση για τη Γ’ τάξη Λυκείου προβλέπεται να διεξαχθεί στις 16/4/2022, εφόσον οι υγειονομικές συνθήκες το επιτρέπουν, στον χώρο του Τμήματος Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών.
Οι δηλώσεις συμμετοχής μαθητών/τριών θα συνεχιστούν κανονικά από τα σχολεία στον διαδικτυακό τόπο http://micro-kosmos.uoa.gr (Δηλώσεις συμμετοχής 2022), έως την προηγούμενη ημέρα της διενέργειας του διαγωνισμού, ενώ στον ίδιο τόπο θα αναρτώνται λεπτομερείς οδηγίες και ανακοινώσεις.

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο.