29ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου

Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.) διοργανώνει:

• τον 29ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γενικού Λυκείου. Ο διαγωνισμός αφορά τους μαθητές όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων της χώρας.
  • Ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Γενικού Λυκείου 2019 και για τις τρεις τάξεις, καθώς και ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Γυμνασίου 2019 και για τις τρεις τάξεις, θα διενεργηθούν το Σάββατο 6 Απριλίου 2019 και ώρα 10:00 π.μ..
    • Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές θα υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής στην Ε.Ε.Φ., μέχρι την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2019 στο email: eef.pan.diag@gmail.com .
    • Οι συμμετοχές μπορούν να αποστέλλονται τόσο ατομικά από τους μαθητές όσο και ομαδικά από τους εκπαιδευτικούς, σε μορφή πίνακα με τα ονόματα των ενδιαφερόμενων μαθητών.

• Ο διαγωνισμός θα έχει διάρκεια τρεις (03) ώρες για τους μαθητές Γενικού Λυκείου