ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 🏊‍♀️🎯👏

Η μαθήτρια της Γ’ τάξης του σχολείου μας και αθλήτρια, Κανόγκα Καλλιόπη, πήρε μέρος στους αγώνες για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτής Θάλασσας και πραγματοποίησε εξαιρετικές επιδόσεις.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών που πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ από 13 έως 16 Ιουλίου 2022, η Κάλλια κατέκτησε την θέση ατα 400μ. Ελεύθερο, τη  θέση στα 800μ. Ελεύθερο, τη  θέση στα 1.500μ. Ελεύθερο και την θέση στα 4χ100 Ελεύθερο mixed.

Στο  Πανελλήνιο πρωτάθλημα Open Water, που πραγματοποιήθηκε στα Άσπρα Σπίτια της παραλίας Διστόμου από 24 έως 26 Ιουλίου 2022 η Κάλλια κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο στα 7.500μ. Νεανίδων (Κ16/17) και το Χρυσό Μετάλλιο με την ομάδα της στην Σκυτάλη 4×1.250μ. κατηγορίας 19 ετών και κάτω.

Η Διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων συγχαίρει θερμά τη μαθήτριά του σχολείου μας της εύχεται να έχει υγεία και να κατακτά τους στόχους της.