Διαγωνισμός για τους συμμετέχοντες σε Φεστιβάλ μαθητές με θέμα  «Πρόταση και Υλοποίηση κατασκευής εξοικονόμησης / αναβάθμισης της ενέργειας».

Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών διοργανώνει οκταήμερο –21-27/2/2022 – φεστιβάλ στο Σεράφειο Κέντρο Αθλητισμού, Πολιτισμού και Καινοτομίας του Δήμου Αθηναίων τον Φεβρουάριο με θέμα «Διαχείριση της Ενέργειας και Κοινωνία .Περιβάλλον – Ανανεώσιμες Πηγές – Καλές Πρακτικές και Δράσεις».

Το φεστιβάλ απευθύνεται στους μαθητές όλων των βαθμίδων και θα περιλαμβάνει διαλέξεις, πειράματα και δρώμενα. Θα συμμετάσχουν 20 ομιλητές, προσωπικότητες από τον πανεπιστημιακό χώρο, τα ερευνητικά κέντρα και τον κόσμο της τεχνολογίας, καθώς και 20 στελέχη της εκπαίδευσης δημοσίου και ιδιωτικού τομέα, που θα παρουσιάσουν πειράματα σχετικά με τις τεχνολογίες αιχμής στον χώρο της ενέργειας.

Παράλληλα με το φεστιβάλ θα διενεργηθεί διαγωνισμός για τους συμμετέχοντες μαθητές με θέμα  «Πρόταση και Υλοποίηση κατασκευής εξοικονόμησης / αναβάθμισης της ενέργειας».

Πατήστε εδώ για να δείτε τ0 σχετικό έγγραφο και το πρόγραμμα.