Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών (EOES 2022, πρώην EUSO)

Σας ενημερώνουμε για την προκήρυξη του «Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών
Επιστημών (EOES 2022, πρώην EUSO)», από την ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε. για μαθητές/τριες Α ́ και Β ́τάξεων Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων της χώρας σχολικού έτους 2021-2022.
Ο Ελληνικός διαγωνισμός, στον οποίο μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές Α ́ και Β ́ Λυκείου που γεννήθηκαν μετά την 01-01-2005, θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις:
-Στην πρώτη φάση οι Τοπικοί Μαθητικοί Διαγωνισμοί, που θα διοργανωθούν σε επίπεδο σχολείων αρμοδιότητας κάποιου Ε.Κ.Φ.Ε., θα διεξαχθούν το Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2021, σε χώρους που θα οριστούν από τα κατά τόπους Ε.Κ.Φ.Ε.
-Η δεύτερη πανελλήνια φάση του διαγωνισμού θα διεξαχθεί το Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2022.

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο.