Δημιουργία κωδικού ασφαλείας για την ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικών Δελτίων ΓΕΛ έτους 2021

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα Παρασκευή 25 Ιουνίου 2021 ως και την Τετάρτη 30 Ιουνίου 2021, μπορούν να προσέρχονται στο Λύκειό μας, για να δημιουργήσουν  προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password) οι:

απόφοιτοι και τελειόφοιτοι που συμμετέχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για το έτος 2021,

τελειόφοιτοι που ΔΕΝ συμμετέχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για το έτος 2021,

απόφοιτοι που ενδιαφέρονται να υποβάλουν μηχανογραφικό με την κατηγορία 10%

Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν μετά από την  ανακοίνωση των βαθμών των ΓΕΛ, να προχωρήσουν τελικά στην οριστική υποβολή του Μηχανογραφικού Δελτίου πριν τα τέλη του Ιουλίου, κατόπιν νεότερης  εγκυκλίου. Ο προσωπικός κωδικός είναι ο ίδιος και για τη συμπλήρωση του Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου (ΙΕΚ), εφόσον δικαιούνται να το συμπληρώσουν.

Επισημαίνεται  στους υποψηφίους που ενδιαφέρονται να υποβάλουν μηχανογραφικό με το 10% να έχουν μαζί τους κατά την προσέλευσή τους στο σχολείο τη βεβαίωση συμμετοχής και την αστυνομική τους ταυτότητα.

Σας υπενθυμίζουμε ότι την Τρίτη 29 Ιουνίου 2021 λόγω διεξαγωγής των Πανελλαδικών Εξετάσεων στο ειδικό μάθημα των Αγγλικών οι ενδιαφερόμενοι ΔΕΝ θα μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο μας για τη δημιουργία του προσωπικού κωδικού ασφαλείας τους.

Πατήστε εδώ για να δείτε την εγκύκλιο.