5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Αρχαίου Δράματος – ΑΧΑΡΝΕΣ 2020

Σας ενημερώνουμε για τη διαδικτυακή διεξαγωγή του 5ου Μαθητικού Φεστιβάλ Αρχαίου Δράματος – ΑΧΑΡΝΕΣ 2020 , από την Τετάρτη 7 Απριλίου 2021 έως την Παρασκευή 16 Απριλίου 2021 για τους/τις μαθητές/τριες της Δ ́τάξης Δημοτικού Σχολείου και όλων των τάξεων και των τύπων Γυμνασίου και Λυκείου, Γενικής και Ειδικής Αγωγής, Δημόσιας και Ιδιωτικής Εκπ/σης όλης της χώρας.
Το Φεστιβάλ υλοποιείται με τη συνεργασία των Τμημάτων της Δ/νσης Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νέας Γενιάς, Τμήμα Αρχαιολογίας & Ιστορικής Έρευνας και Τμήμα Πολιτισμού, της ΔΗ.Κ.Ε.Α. (Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Ανάπτυξης) καθώς και του μη κερδοσκοπικού φορέα ΕΠΙΣΚΗΝΙΟ (Κίνηση Πολιτών για την Ανάδειξη του Αρχαίου Θεάτρου Αχαρνών).

Τα σχολεία που επιθυμούν να λάβουν μέρος στο Φεστιβάλ πρέπει να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους μέχρι την 31η Ιανουαρίου του 2021.

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο.