Διάκριση μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας στον 5ο διαγωνισμό δημιουργικών πειραμάτων

Στον 5ο διαγωνισμό δημιουργικών πειραμάτων που έγινε το Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2019 από τις 9:00 μέχρι τις 13:00, στις εγκαταστάσεις του 1ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, πήραν μέρος 42 ομάδες μαθητών/μαθητριών. Δόθηκαν 9 θεματικά βραβεία (3 Φυσική, 3 Χημεία και 3 Βιολογία).

Το σχολείο μας συμμετείχε στο διαγωνισμό με 6 τριμελείς ομάδες και διακρίθηκαν οι 3 ομάδες. Συγκεκριμένα κατέκτησαν:

1ο Βραβείο στη Φυσική

1ο Βραβείο στη Χημεία

3ο Βραβείο στη Χημεία

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμετείχαν στο διαγωνισμό και ιδαιτέρως αυτούς που διακρίθηκαν. Επίσης, ευχαριστεί την ομάδα των καθηγητών Φυσικών Επιστημών του σχολείου μας που συνόδευσαν τα παιδιά του σχολείου μας στο Διαγωνισμό.