Έναρξη λειτουργίας Κοινωνικού φροντιστηρίου

Το Κοινωνικό Φροντιστήριο θα λειτουργήσει κατά τις απογευματινές ώρες στα εξής σχολεία του Δήμου Ηρακλείου: 1) Για την 1η και 2η Δημοτική Κοινότητα στο 3ο Γενικό Λύκειο  2) Για την 3η Δημοτική Κοινότητα στο 10ο Γενικό Λύκειο Δειλινών, 3) Για την 4η Δημοτική Κοινότητα στο 6ο ΕΠΑΛ και 4) για τις Βασιλειές στο Κοινοτικό Κατάστημα.

Πληροφορίες λαμβάνονται από το κεντρικό συντονιστικό γραφείο του κοινωνικού φροντιστηρίου (3ος όροφος, Ανδρόγεω 2, τηλ.: 2813409454, κος Τσερεβελάκης Γιώργος, Δευτέρα 9-11 και Τετάρτη 9-11 π.μ., email: tserevelakis1979@gmail.com  ), αλλά και από τις κατά τόπους Δημοτικές Κοινότητες, όπου θα γίνεται η κατάθεση της αίτησης και των δικαιολογητικών (αίτηση ενδιαφέροντος, πρόσφατο εκκαθαριστικό, έγγραφο κοινωνικών κριτηρίων, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητος μαθητή και γονέως ή κηδεμόνος αυτού).