Εκδήλωση ενδιαφέροντος μαθητών για πρόγραμμα Erasmus +

Στο πλαίσιο ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ ΚΑ1/Youth όπου θα συμμετέχουν νέοι από τη Γαλλία, Ολλανδία, Τουρκία και Ελλάδα, η Περιφερειακή Δ/νση Εκπ/σης Κρήτης προσκαλεί:

• 1 μαθητή ηλικίας 17-30 ετών της Περιφέρειας Κρήτης να εκδηλώσει ενδιαφέρον συμμετοχής στην Αττάλεια (Antalya) της Τουρκίας από τις 21 Μαρτίου 2016 μέχρι και τις 23 Μαρτίου 2016 με θέμα: «Προπαρασκευαστική επίσκεψη – Προγραμματισμός εγκεκριμένου προγράμματος Turkey into the European Union-TITUE», με τη δέσμευση πως θα εκπαιδευτεί στην πρώτη συνάντηση και θα αποτελέσει τον συνδετικό κρίκο στην δεύτερη συνάντηση που θα γίνει στο ίδιο μέρος από τις 22 Απριλίου 2016 μέχρι και τις 30 Απριλίου 2016.
  • 8 μαθητές (5 κορίτσια και 3 αγόρια) ηλικίας 17-30 ετών να εκδηλώσουν ενδιαφέρον συμμετοχής στην Αττάλεια (Antalya) της Τουρκίας από τις 22 Απριλίου 2016 μέχρι και τις 30 Απριλίου 2016 με θέμα: «Turkey into the European Union-TITUE». Ένας από τους οχτώ (8) μαθητές θα είναι ο μαθητής ή η μαθήτρια που θα έχει επιλεγεί να συμμετέχει στην προπαρασκευαστική επίσκεψη.

Όσοι ενδιαφέρονται, να καταθέσουν σχετική αίτηση συμμετοχής στο Διευθυντή του σχολείου μέχρι την Παρασκευή 11 Μαρτίου 2015 και ώρα 12.00.

Για περισσότερες πληροφορίες… ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.