Αρχείο ημέρας 2 Σεπτεμβρίου 2022

Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός Ζωγραφικής με τίτλο: «Άγριες μέλισσες και άλλοι επικονιαστές στα λουλούδια του τόπου μου»

Σας ενημερώνουμε για την προκήρυξη του Πανελλήνιου Σχολικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο: «Άγριες μέλισσες και άλλοι επικονιαστές στα λουλούδια του τόπου μου», που διοργανώνεται από το Τμήμα Γεωγραφίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου και απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων δημοτικού, γυμνασίου και λυκείου, όλων των σχολικών μονάδων της χώρας, για το σχολικό έτος 2022-2023.

Πατήστε εδώ για να δείτε την Προκήρυξη και παραπάνω πληροφορίες.

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός: «Χαρτογραφώντας την Προσβασιμότητα. Μπορεί ο συμμαθητής μου με αμαξίδιο να έρθει στο σχολείο;» για το σχολικό έτος 2022- 23»

Σας γνωρίζουμε ότι η SPOTLIGHT ON INNOVATION, ΑΜΚΕ προκηρύσσει Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με τίτλο «Χαρτογραφώντας την Προσβασιμότητα. Μπορεί ο συμμαθητής μου με αμαξίδιο να έρθει στο σχολείο;» για το σχολικό έτος 2022-2023, ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές/τριες Α/θμιας και Β/θμιας Γενικής και Ειδικής Εκπαίδευσης όλων των δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων της χώρας και της ομογένειας.

Η καταληκτική ημερομηνία δήλωσης συμμετοχής από τα σχολεία είναι 28/02/2023 και η καταληκτική ημερομηνία υποβολής εργασιών 30/04/2023.

Πατήστε εδώ για να δείτε την Προκήρυξη.

Μαθητικός διαγωνισμός: «Το κλίμα αλλάζει…Αλλάζω ζωή» για το σχολικό έτος 2022-23

Σας γνωρίζουμε ότι η Ελληνική Εταιρεία Περιβάλλοντος και Πολιτισμού προκηρύσσει Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με τίτλο «Το κλίμα αλλάζει…Αλλάζω ζωή» για το σχολικό έτος 2022-2023, ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές/τριες Α/θμιας και Β/θμιας Γενικής Εκπαίδευσης όλων των δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων της χώρας από 17 Οκτωβρίου 2022 – 9 Απριλίου 2023.

Για περισσότερες πληροφορίες επισυνάπτεται η προκήρυξη του Διαγωνισμού. Εναλλακτικά μπορείτε να απευθύνεστε στον φορέα που διοργανώνει τον ανωτέρω διαγωνισμό στο τηλ. 210 3316955 (εσωτ.
5), κα Ζωή Πολυμεροπούλου και κα Βάσια Κουρεμένου και στο e-mail spe@ellinikietairia.gr

Πατήστε εδώ για να δείτε την Προκήρυξη.