Διαγωνισμός για τον έλεγχο του καπνίσματος

Στο πλαίσιο του προγράμματος HEART II, διοργανώνεται ο 3ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τον Έλεγχο του Καπνίσματος. Οι μαθητές της Α΄ λυκείου καλούνται να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό με ατομικά ή ομαδικά έργα τους που προάγουν την υγιεινή συμπεριφορά όσον αφορά στο κάπνισμα.

Οι μαθητές καλούνται να δημιουργήσουν έργα τύπου κόμικς
με θέμα «Μαθαίνω Να Μην Καπνίζω».
Τελική ημερομηνία υποβολής των έργων είναι η 25η Νοεμβρίου 2015

Η παρουσίαση των βραβευμένων έργων και η απονομή των βραβείων θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 στο πλαίσιο του 6ου Πανελλήνιου Συνεδρίου για τον Έλεγχο του Καπνίσματος, το οποίο θα λάβει χώρα στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.
Για τους νικητές από σχολεία εκτός Αττικής, υπάρχει πρόβλεψη για την κάλυψη των εξόδων μετακίνησης και 1 διανυκτέρευσης, ώστε να παρουσιάσουν το έργο τους και να παραστούν στην απονομή των βραβείων.
Για περισσότερες πληροφορίες click here2