Μαθητικός Διαγωνισμός «Ο Φιλελληνισμός, η συμβολή του στην απελευθέρωση της Ελλάδος και στην Ευρωπαϊκή Ενοποίηση»

Σας ενημερώνουμε οτι η Εταιρεία για τον Ελληνισμό και τον Φιλελληνισμό οργανώνει με αφορμή τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου 2021 σχολικό διαγωνισμό με θέμα «ο Φιλελληνισμός, η συμβολή του στην απελευθέρωση της Ελλάδος και στην Ευρωπαϊκή ενοποίηση».

Στόχος του διαγωνισμού είναι να τιμήσει η Ελλάδα τους χιλιάδες επώνυμους και ανώνυμους ανθρώπους που εμπνεύσθηκαν από τον Ελληνικό πολιτισμό και πίστεψαν στον αγώνα των Ελλήνων για να ελευθερώσουν την Ελλάδα, και να χρησιμοποιήσουμε μία παράδοση φιλίας και συνεργασίας εκατοντάδων χρόνων που συνδέει τους λαούς μας, για να κτίσουμε νέες γέφυρες φιλίας και να καλλιεργήσουμε συμμαχίες για το μέλλον.

Πατήστε εδώ για να δείτε τα σχετικά έγγραφα.