Ανάθεση διδακτικής επίσκεψης

Σύμφωνα με την ΥΑ 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/τΒ/6-3-2017) του Υ.ΠΑΙ.Θ, ανακοινώνεται ότι το 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από το Διευθυντή και το σύλλογο Διδασκόντων, ανέθεσε τη διοργάνωση της μετακίνησης με λεωφορείο (23) είκοσι τριών μαθητών/τριών και (2) δύο  συνοδών καθηγητών/τριών από το χώρο του σχολείου στην Ιατρική σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης και επιστροφή στο σχολείο στο πλαίσιο διδακτικής επίσκεψης, την Πέμπτη 28/11/2019 στο ταξιδιωτικό γραφείο Travelink, κρίνοντας την προσφορά αυτή ως :

• απόλυτα σύμφωνη με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος
  • την πλέον συμφέρουσα οικονομικά (μετά από κλήρωση).

Συνολικά κατατέθηκαν στη διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από τέσσερα (4)  ταξιδιωτικά γραφεία. Οι τρεις από αυτές πληρούσαν τις προϋποθέσεις (επιστροφή 14:00).

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. Orange Travel (70 ΕΥΡΩ)
  2. 365 Tours (74 ΕΥΡΩ)
  3. Travelink (70 ΕΥΡΩ)
  4. C.TR.S. (65ΕΥΡΩ)

Όλες οι προσφορές δημοσιοποιούνται στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.