Ανάθεση της μετακίνησης μαθητών στη Νυρεμβέργη

Σύμφωνα με την ΥΑ 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/τΒ/6-3-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ, ανακοινώνεται ότι το 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή,  ανέθεσε τη διοργάνωση της εκπαιδευτικής  επίσκεψης πέντε ημερών (05)  μαθητών του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου στη Νυρεμβέργη της Γερμανίας, στο πλαίσιο πρόσκλησης από σχολείο της Ομογένειας, από 04/04/2019 έως 08/04/2019, στο ταξιδιωτικό γραφείο Landmarks Travel και ειδικότερα για την προσφορά μετάβασης και επιστροφής αεροπορικώς με Aegean και διαμονή στο ibis Hotel Nuernberg City am Plaerrer 3*, κρίνοντας την προσφορά αυτή ως :

• σύμφωνη με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος
  • την πλέον συμφέρουσα οικονομικά.

Συνολικά κατατέθηκαν στη διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από πέντε (5) ταξιδιωτικά γραφεία.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. Kalamaki Travel, 2.Miranda Travel, 3. Πίτσης Εμμ., 4.Vai Travel και 5. Landmarks Travel, οι οποίες δημοσιοποιούνται στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.