Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πολυήμερη της Β΄ Λυκείου

Ο Διευθυντής του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την  Υ.Α 33120/ΓΔ4/28-02-2017(ΦΕΚ 681/Β/06-03-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα τουριστικά γραφεία για τη διοργάνωση της εκπαιδευτικής επίσκεψης στο πλαίσιο του αναλυτικού προγράμματος των μαθητών της Β΄ Λυκείου του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου στην  Πάτρα.

Γενικά χαρακτηριστικά της εκδρομής

1. Η εκδρομή, πρόκειται να πραγματοποιηθεί από Τετάρτη 17 Απριλίου 2019 (αναχώρηση) μέχρι Κυριακή 21 Απριλίου 2019 (επιστροφή).
  2. Προβλέπεται να συμμετάσχουν 140 περίπου μαθητές και επτά (7) συνοδοί καθηγητές.
  3. Μετάβαση από Ηράκλειο στον Πειραιά και από Πειραιά στην Πάτρα και επιστροφή από Πάτρα στον Πειραιά και από Πειραιά στο Ηράκλειο:

α) μετάβαση ακτοπλοϊκώς από το Ηράκλειο στον Πειραιά με  πλοίο της γραμμής (ΜΙΝΩΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ή ΑΝΕΚ/SUPERFAST) και από τον Πειραιά με λεωφορείο στην Πάτρα.

β) επιστροφή από την Πάτρα με λεωφορείο στον Πειραιά και ακτοπλοϊκώς από τον Πειραιά  στο Ηράκλειο με  πλοίο της γραμμής (ΜΙΝΩΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ή ΑΝΕΚ/SUPERFAST).

Πατήστε εδώ για να δείτε την πρόσκληση.