Μαθητικός Διαγωνισμός: «Προστατεύομαι από το παθητικό κάπνισμα»

σχετικά με την έγκριση υλοποίησης του ανωτέρω μαθητικού
διαγωνισμού από τον αστικό μη κερδοσκοπικό οργανισμό «Σύλλογος Ακαπνίστας» για το σχ. έτος 2020-2021 και λαμβάνοντας υπόψη τη γνωμοδότηση του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π. (σύμφωνα με το υπ’ αριθμ. 37/23-07-2020 Απόσπασμα Πρακτικού),

Σας ενημερώνουμε για την έγκριση μαθητικού διαγωνισμού με τίτλο: «Προστατεύομαι από το παθητικό κάπνισμα» που απευθύνεται σε μαθητές/τριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Κρήτης για το σχολικό έτος 2020-21 από τον αστικό μη κερδοσκοπικό οργανισμό «Σύλλογος Ακαπνίστας».
Στόχος του προτεινόμενου διαγωνισμού είναι να κινητοποιήσει τους μαθητές και τις μαθήτριες αφενός να οργανώσουν δράσεις ευαισθητοποίησης των συμμαθητών/τριών τους σχετικά με τους κινδύνους από το παθητικό κάπνισμα και αφετέρου να δραστηριοποιηθούν, ώστε να απαιτούν ευγενικά και με επιχειρήματα το δικαίωμά τους στον καθαρό αέρα και στην υγεία τους.

Πατήστε εδώ για να δείτε τους όρους συμμετοχής.