Ανάθεση Διδακτικής επίσκεψης

Σύμφωνα με την ΥΑ 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/τΒ/6-3-2017) του ΥΠ.Π.Ε.Θ, ανακοινώνεται ότι το 8ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από το Διευθυντή και το σύλλογο Διδασκόντων, ανέθεσε τη διοργάνωση της μετακίνησης με λεωφορεία (90) ενενήντα μαθητών/τριών και (5) πέντε συνοδών καθηγητών από το χώρο του σχολείου στο τμήμα επιστήμης  υπολογιστών (CSD) του Π.Κ. στις Βούτες Ηρακλείου και επιστροφή στο σχολείο στο πλαίσιο διδακτικής επίσκεψης, την Τρίτη 29/01/2019 στο ταξιδιωτικό γραφείο Terra Santa Travel μετά από κλήρωση μεταξύ των δύο οικονομικά συμφερότερων:

Συνολικά κατατέθηκαν στη διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από τρία (3)  ταξιδιωτικά γραφεία.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. Orange Travel (180 ΕΥΡΩ)
  2. Terra Santa Travel (160 ΕΥΡΩ)
  3. C.TR.S. (160 ΕΥΡΩ)

Όλες οι προσφορές κρίθηκαν ως σύμφωνες με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης   ενδιαφέροντος, εκτός από την επιλογή για επιστροφή στο σχολείο μέχρι τις 13:30 του C.TR.S., και δημοσιοποιούνται στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 του άρθρου 13 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις λήγει τη Παρασκευή 18/01/2019 και ώρα 13:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου.