Αρχείο ημέρας 8 Απριλίου 2022

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών & μαθητριών της Γ’ τάξης του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου στο Αρκάδι και το Ρέθυμνο

Ο Διευθυντής του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την Υ.Α 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456 Β) του Υ.ΠΑΙ.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (98) ενενήντα οκτώ  μαθητών/τριών  και (5) πέντε  συνοδών καθηγητών/τριών  από το χώρο του σχολείου στο Αρκάδι και την πόλη του Ρεθύμνου.

Χρόνος πραγματοποίησης:  Παρασκευή 06 Μαΐου 2022.

Πρόγραμμα διδακτικής επίσκεψης:  Αναχώρηση  από το σχολείο στις 09:00 και επιστροφή στο σχολείο στις 20:00.

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν μέχρι την  Τρίτη 12/04/2022 και ώρα 11:00 πμ  στο email του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, mail@8lyk-irakl.ira.sch.gr.  Στην προσφερόμενη τιμή να συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ. Προϋπόθεση η έκδοση απόδειξης και όχι τιμολογίου στο όνομα του σχολείου και η απόδοσή της στον υπεύθυνο καθηγητή στο πέρας της εκδρομής. Η επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από το σύλλογο διδασκόντων  την ίδια ημέρα στις 11.30 π.μ.

Πατήστε εδώ για να δείτε την προκήρυξη

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών & μαθητριών της Α’ τάξης του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου στο Ρέθυμνο

Ο Διευθυντής του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, σύμφωνα με την Υ.Α 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456 Β) του Υ.ΠΑΙ.Θ., προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος για μετακίνηση (131) εκατόν τριάντα ένα μαθητών/τριών  και (7) επτά  συνοδών καθηγητών/τριών  από το χώρο του σχολείου στην πόλη του Ρεθύμνου.

Χρόνος πραγματοποίησης:  Παρασκευή 06 Μαΐου 2022.

Πατήστε εδώ για να δείτε την προκήρυξη

Το πρόγραμμα των Πανελλαδικών 2022

Ανακοινώθηκε σήμερα από το υπουργείο παιδείας το Πρόγραμμα των Πανελλαδικών Εξετάσεων για ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Οι Πανελλαδικές Εξετάσεις  των ημερήσιων και εσπερινών Γενικών Λυκείων αρχίζουν στις 3 Ιουνίου 2022

Πατήστε εδώ για να δείτε την εγκύκλιο με το πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2022.

Λήξη μαθημάτων σχολικού έτους 2021-2022

Ανακοινώθηκε από το Υ.ΠΑΙ.Θ. η ημερομηνία λήξης των μαθημάτων του διδακτικού έτους 2021−2022, των ημερησίων και εσπερινών Γυμνασίων, Ειδικών Γυμνασίων, Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων και Γυμνασίων των Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων (δημόσιων και ιδιωτικών), των ημερησίων και εσπερινών Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων, Ειδικών Λυκείων, Ειδικών Επαγγελματικών Λυκείων και Λυκείων των Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων (δημόσιων και ιδιωτικών) της χώρας.

Για τα Γενικά Λύκεια η ημερομηνία λήξης των μαθημάτων είναι η 20η Μαΐου 2022, ημέρα Παρασκευή.

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο.

Διαδραστική Διαδικτυακή Ενημέρωση από το Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του ΕΛΜΕΠΑ

Το Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (ΔΕΤ) του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου (ΕΛΜΕΠΑ) διοργανώνει διαδικτυακή εκδήλωση  συμβουλευτικής ενημέρωσης που θα αφορά:

Οι υποψήφιοι φοιτητές αλλά και όσοι γενικά ενδιαφέρονται (λ.χ. γονείς, καθηγητές), συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα, θα ενημερωθείτε στο προσωπικό σας email για το σύνδεσμο της διαδικτυακής ενημέρωσης που θα γίνει την Τετάρτη 6/4, Πέμπτη 7/4  και Παρασκευή 8/4, σύμφωνα με την ώρα που θα επιλέξετε.

Φόρμα συμμετοχής: https://forms.gle/xGM3Z4JVPytRmieDA

Πληροφορίες μπορείτε να δείτε στον
σύνδεσμο.https://mst.hmu.gr/enimerosi-ypopsifious-2022/