Αρχείο ημέρας 7 Μαΐου 2021

34ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Χημείας – Ολυμπιάδα Χημείας 2021

Σας ενημερώνουμε για την προκήρυξη του 34ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Χημείας (Π.Μ.Δ.Χ.) από την Ένωση Ελλήνων Χημικών (Ε.Ε.Χ.) το Σάββατο 15 Μαΐου 2021 σε διαφορετική ώρα έναρξης για κάθε τάξη και
συγκεκριμένα:

Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ: 09.00-12.00
Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ: 12.30-15.30
Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ: 16.00-19.00

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές/τριες των Α ́, Β ́ και Γ ́ τάξεων των Γενικών Λυκείων, καθώς και των ΕΠΑ.Λ., Δημοσίων και Ιδιωτικών, χωρίς να αποκλείεται η συμμετοχή μαθητών/τριών από άλλη τάξη της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης του Λυκείου εξετάζονται σε θέματα σχετικά με την ύλη της Α΄ τάξης.
Οι μαθητές της Β΄ τάξης του Λυκείου εξετάζονται σε θέματα σχετικά με την ύλη της Α΄ και Β΄ τάξης.
Οι μαθητές της Γ΄ τάξης του Λυκείου εξετάζονται σε θέματα σχετικά με την ύλη της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης.

Πατήστε εδώ για να δείτε την Προκήρυξη και την εξεταστέα ύλη.