Αρχείο ημέρας 2 Νοεμβρίου 2020

Πρόσκληση από τον Όμιλο Αστρονομίας του Πρότυπου Λυκείου Ηρακλείου

Σας ενημερώνουμε οτι όλοι οι μαθητές που φοιτούν σε Λύκεια του Νομού Ηρακλείου και ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν τον Όμιλο Αστρονομίας που προσφέρεται από το Πρότυπο Λύκειο Ηρακλείου προσκαλούνται να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής (υποβολή της συνημμένης αίτησης κηδεμόνα) μέχρι την Δευτέρα 9 Νοεμβρίου.
Ο όμιλος Αστρονομίας θα διεξάγεται κάθε Πέμπτη στις 15:00-16:30 διαδικτυακά, στο ηλεκτρονικό δωμάτιο webex της διδάσκουσας Ειρήνης Περυσινάκη.

Πατήστε εδώ για να δείτε τη σχετική ανακοίνωση και να κατεβάσετε την αίτηση συμμετοχής.

37ος Παγκρήτιος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Συνδέσμου Φιλολόγων Νομού Χανίων

Σας ενημερώνουμε για την προκήρυξη του 37ου Παγκρήτιου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού για το σχολικό έτος 2020-2021 που διοργανώνεται από τον Σύνδεσμο Φιλολόγων Νομού Χανίων με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής συμμετοχών είναι η 19η Φεβρουαρίου 2021.

Πτήστε εδώ για να δείτε την Προκήρυξη.

4ος Διαγωνισμός Γρίφων Μαθηματικών και Λογικής, των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων Αντωνόπουλου «Εκπαιδευτική Αναγέννηση»

Σας ενημερώνουμε για την έγκριση διεξαγωγής του 4ου Διαγωνισμού Γρίφων Μαθηματικών και Λογικής, των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων Αντωνόπουλου « Εκπαιδευτική Αναγέννηση»

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο.

26ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής 2021

Σας ενημερώνουμε ότι ο 26ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής 2021 για το σχολικό έτος 2020-2021 που προκηρύσσει το Τμήμα Οικονομικών του Πανεπιστήμιου Θεσσαλίας και η Εταιρεία Αστρονομίας και Διαστήματος για τους/τις μαθητές/τριες Λυκείου διεξάγεται σε τρεις φάσεις στις παρακάτω ημερομηνίες:

1η Φάση: Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2020 και ώρα 9.00-12:00 π.μ., 2η Φάση: Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2021 και ώρα 12:00-15:00 και 3η Φάση: Σαββατοκύριακο, 27-28 Φεβρουαρίου 2021.

Παρακαλούμε τους/τις μαθητές/τριες που επιθυμούν να λάβουν μέρος στο Διαγωνισμό να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στο Διευθυντή του Σχολείου μέχρι την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2020.

Πατήστε εδώ για να δείτε την εγκύκλιο.

.