Αρχείο ημέρας 19 Μαρτίου 2020

Σημαντική ανακοίνωση του 8ου ΓΕΛ Ηρακλείου

Σύμφωνα με την Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου (ΦΕΚ 55/11-3-2020) σχετική με κατεπείγοντα μέτρα αντιμετώπισης των αρνητικών συνεπειών της εμφάνισης του κορωνοϊού COVID-19 και της ανάγκης περιορισμού της διάδοσής του, συστήνεται από Τρίτη 17/03/2020 η επικοινωνία με το Σχολείο μας να γίνεται με ηλεκτρονική αλληλογραφία στο e-mail: mail@8lyk-irakl.ira.sch.gr, με φαξ στο 2810213586 ή τηλεφωνικά στο 2810213762.

Αν απαιτείται η φυσική σας παρουσία στο σχολείο θα σας κλείνουμε ραντεβού για να σας εξυπηρετήσουμε.

Προέχει η υγεία όλων μας.

Μένουμε σπίτι – Διατηρούμε την επικοινωνία μας.

Σας κοινοποούμε το ηλεκτρονικό έντυπο με τίτλο “Μένουμε σπίτι….Συνδε-Δεμένοι” του Εργαστηρίου Σχολικής Ψυχολογίας, Τμήμα Ψυχολογίας, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, που βρίσκεται στο σύνδεσμο: http://www.centerschoolpsych.psych.uoa.gr/images/pdf/menoumespitisyndedemenoi–psichologiki-stirixi-gia-oikogeneies.pdf

Το έντυπο περιλαμβάνει χρήσιμες επισημάνσεις για την ψυχολογική υποστήριξη οικογενειών, παιδιών και εφήβων κατά τη διάρκεια παραμονής στο σπίτι λόγω των προληπτικών μέτρων για τον κορωνοϊό – Covid-19.