Αρχείο ημέρας 11 Οκτωβρίου 2019

Εφαρμογή οδηγιών Πολιτικής Προστασίας και Πολιτικής Άμυνας στις Σχολικές Μονάδες

Με αφορμή την έναρξη του νέου σχολικού έτους παρακαλούνται οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης στους οποίους κοινοποιείται το παρόν, όπως προβούν στις απαραίτητες ενέργειες που αφορούν στην υλοποίηση μέτρων στο πλαίσιο εφαρμογής οδηγιών της Πολιτικής Προστασίας και της Πολιτικής Άμυνας.

Πατήστε εδώ για να δείτε το Σχέδιο δράσεων Πολιτικής Προστασίας για την αντιμετώπιση κινδύνων από την εκδήλωση σεισμών.

Πατήστε εδώ για να δείτε τον Εσωτερικό Κανονισμό Σχολικής Μονάδας και το Μνημόνιο Ενεργειών.

Διαβάζω για τους Άλλους

Το σχολείο μας πρόκειται να οργανώσει ομάδα εθελοντικής  δράσης στο πλαίσιο του “Διαβάζω για τους Άλλους”.

Το “Διαβάζω για τους Άλλους” είναι ένας εθελοντικός οργανισμός που έχει στόχο να διαβάζει σε ανθρώπους που δεν μπορούν να το κάνουν μόνοι τους.

Πατήστε εδώ για να δείτε ολόκληρη την ανακοίνωση και που μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή.