Αρχείο ημέρας 30 Νοεμβρίου 2018

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΕΚΑΒ

Η Διεύθυνση  και ο Σύλλογος διδασκόντων του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου Κρήτης, εκφράζουμε θερμές ευχαριστίες στο ΕΚΑΒ Ηρακλείου και ιδιαιτέρως την ομάδα των: Ζερβόπουλου Μιχαήλ (Ιατρός), Κουγιουμτζή Αντωνίου και Κλάδου Αντωνίου (διασώστες) που ήρθε σήμερα 30 Νοεμβρίου 2018 από 12:30 έως 15:30, στο σχολείο μας για σεμινάριο Καρδιοπνευμονικής Αναζωογόνησης, χρήσης απινιδωτή και διαδικασίας απόφραξης αεραγωγών σε καθηγητές και στη γραμματέα του σχολείου.

Με τη θέληση να φανούμε χρήσιμοι όταν και όπου χρειαστεί και σε οποιονδήποτε συνάνθρωπό μας σας ευχαριστούμε και πάλι.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η Διεύθυνση  και ο Σύλλογος διδασκόντων του 8ου Γενικού Λυκείου Ηρακλείου Κρήτης, εκφράζουν τις θερμές ευχαριστίες τους στην συγγραφέα – λογοτέχνη Νίκη Τρουλλινού  για την ευαισθησία της να ανταποκριθεί στο αίτημα του σχολείου μας να έρθει την Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2018 την πρώτη και δεύτερη διδακτική ώρα, μιλήσει και να συζητήσει με τα παιδιά του τμήματος Β5 του σχολείου μας, στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά και να συνομιλήσουν με ένα σημαντικό πνευματικό άνθρωπο του τόπου μας και να διευρύνουν τους πνευματικούς τους ορίζοντες.