Αρχείο ημέρας 22 Ιουνίου 2018

Διαδικασία υποβολής ηλεκτρονικού μηχανογραφικού

Από την Παρασκευή  22 Ιουνίου 2018 και μέχρι τη Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018, που λήγει η διαδικασία υποβολής μηχανογραφικού δελτίου, καλούνται οι μαθητές/τριες του σχολείου μας που είναι υποψήφιοι/ες για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση να προσέρχονται στο σχολείο για να δημιουργήσουν κωδικό ασφαλείας, προκειμένου να τον χρησιμοποιήσουν για την είσοδό τους στο σύστημα υποβολής μηχανογραφικού (https://exams.it.minedu.gov.gr/). Για να κατεβάσετε τη σχετική εγκύκλιο πατήστε εδώ.

2ο Μαθητικό Καλλιτεχνικό Φεστιβάλ Δήμου Ηρακλείου

Ξεκινά την Παρασκευή 22 Ιουνίου 2018 το  2ο Μαθητικό Καλλιτεχνικό Φεστιβάλ Δήμου Ηρακλείου, που είναι αφιερωμένο στη Ντιάνα Μανουρά

Το σχολείο μας συμμετέχει στην έναρξη του Φεστιβάλ με ένα αφιέρωμα στη Ντιάνα που περιλαμβάνει βίντεο με δράσεις της Ντιάνας και δρώμενο με μαθητές της και με μια θεατρική παράσταση από τη θεατρική ομάδα του σχολείου μας την Πέμπτη 28 Ιουνίου 2018 στο κηποθέατρο “Μάνος Χατζηδάκις”.